Žiemos laipiojimai Aukštuosiuose tatruose 2019 m. vasario 2-5 d.d.

Aukštųjų Tatrų orai nenustoja stebinti savo nepastovumu. Tatrų kalnai alpinistams patrauklūs tuo, kad yra pasiekiami per naktį, mažas aukštis nereikalauja aklimatizacijos, todėl puikiai tinka trumpoms išvykoms tobulinti laipiojimo įgūdžius tiek žiemą, tiek vasarą. Tačiau, pastaruoju metu, trumpo laikotarpio išvykos tapo labai priklausomos nuo netikėtų orų pasikeitimų. Taip jau buvo 2018 metais per Jonines ir rugsėjo pabaigoje, kai netikėtai atšalo ir apsnigo uolinius maršrutus. Priešingai nutiko 2019 m. vasario 2-5 dienomis, kai staiga atšilo. Lietus permerkė storą sniego sluoksnį, dėl to šoktelėjo lavinų grėsmė. Ledo kriokliai taip pat nukentėjo nuo šilumos ir lietaus. Prieš išvykstant namo po truputį pradėjo šalti. Taigi, sąlygos keitėsi tiesiog mūsų akyse, reikėjo būti atidiems, juk tai išvyka skirta tik treniruotei.

 

Reagavome į pokyčius ir prisitaikėme. Viską atlikome, tik mažesne apimtimi. Marius gavo ledo ir mikso laipiojimo pradžiamokslį. Darius žengė tvirtą žingsnį lyderiaujant ledu. Žygintas ir Ričardas darė tai, kas įprasta – vertino sąlygas, planavo kopimus, „kabino“ virves. Lipome tik vienos virvės maršrutus ledu, uola ir miksavome. Veiklos užteko visiems.

Mes suspėjome ne tik „padirbėti“ laipiojant, bet ir pasigrožėti įmantriomis, gražiai apšviestomis ledo skulptūromis, pasilepinti gydomajame terminio vandens baseine. Išvyka visiems buvo naudinga.

 

 

 

 

Čia video įspūdžiai

/Žygintas Minelga/