VISI PRANEŠIMAI

Mielieji lankytojai

Mielieji lankytojai, mylintys kalnus ar šiaip, jais besidomintys – sekite mūsų „šviežiausias” naujienas klubo Facebook puslapyje.

Šiame tinklapyje skelbsime rečiau, bet platesnius straipsnius apie mūsų kopimus, atliktų darbelių lentelę, kartais apie alpinizmą bendrai, o gal ir dar kai ką 🙂

Apsilankykite pas mus  https://www.facebook.com/Sporto-ir-kelioni%C5%B3-Klubas-Tavola-649495521907334

Chamonix 2019 m. rugpjūtis

 

Klubas “Tavola” ir Jungtinis alpinistų klubas 2019 m. rugpjūtį vykdė bendrą projektą Prancūzijos Alpėse (Chamonix). Živilė Bazienė, Ričardas Čerbulėnas (JAK), Darius Gelažius ir Žygintas Minelga („Tavola“) į Chamonix išvyko suplanavę pagrindinius kopimus ir pasiruošimo programą.

Pasiruošimą pradėjome dviem įdomiais kopimais Aiguilles Rouges kalnų masyve. Pirmas kopimas: uolų bokštas Le Clocher du Brévent, 2398 m. Sportinis maršrutas pavadinimu Crakoukass , 6a, techninės dalies aukštis 120 m.

Antras kopimas: uolų bokštas Le Clocher de Planpraz, 2412 m. Sportinis maršrutas pavadinimu Cocher-Cochon, 6a, techninės dalies aukštis 240 m.

Atėjo laikas vienam iš numatytų pagrindinių tikslų – komanda pabandė kopti į Aiguille de la Republique. Plačiai atsivėręs bergšrundas pareikalavo daug daugiau jėgų ir laiko nei galėjome skirti pagrindiniam maršrutui pasiekti, todėl teko pasitraukti.

Vienas gero oro langas buvo prarastas, o kitas prasivėrė baigiantis atostogoms.

Prisitaikėme prie sąlygų ir pakeitėme planus.

Vėl sugrįžome į  Aiguilles Rouges kalnus. Darius „pakabino“ virvę sportiniame maršrute Hotel California, 5a, techninės dalies aukštis 260 m. Kitą dieną mėgavomės kopimais ant įspūdingų uolinių adatėlių Aiguillette d‘Argentiere (5c).

Atsisveikinimui grįžome į aukštų kalnų pusę ant Aiguille du Peigne keteros. Pralipome tradicinio alpinizmo maršrutą ketera Arête des Papillons su keturiais uoliniais bokštais. Sudėtingumas: D+, 6a, techninės dalies aukštis 250 m.

Visi atnaujinome savo įgūdžius, įgijome naujų patirčių, o svarbiausia – išvengėme traumų, todėl galime toliau planuoti ir vėl bandyti įkopti.

 

Žiemos laipiojimai Aukštuosiuose tatruose 2019 m. vasario 2-5 d.d.

Aukštųjų Tatrų orai nenustoja stebinti savo nepastovumu. Lietus permerkė storą sniego sluoksnį, dėl to šoktelėjo lavinų grėsmė. Ledo kriokliai taip pat nukentėjo nuo šilumos ir lietaus. Prieš išvykstant namo po truputį pradėjo šalti. Taigi, sąlygos keitėsi tiesiog mūsų akyse, reikėjo būti atidiems, juk tai išvyka skirta tik treniruotei.

Reagavome į pokyčius ir prisitaikėme. Viską atlikome, tik mažesne apimtimi. Marius gavo ledo ir mikso laipiojimo pradžiamokslį. Darius žengė tvirtą žingsnį lyderiaujant ledu. Žygintas ir Ričardas darė tai, kas įprasta – vertino sąlygas, planavo kopimus, „kabino“ virves. Lipome tik vienos virvės maršrutus ledu, uola ir miksavome. Veiklos užteko visiems.

Mes suspėjome ne tik „padirbėti“ laipiojant, bet ir pasigrožėti įmantriomis, gražiai apšviestomis ledo skulptūromis, pasilepinti gydomajame terminio vandens baseine. Išvyka visiems buvo naudinga.

Žiūrėti daugiau …

Uolinio sezono uždarymas

   Uolinių kopimų sezoną pabaigtuvės įvyko Kroatijoje, Paklenicos nacionaliniame parke. Klubo „Tavola“ ir JAK (Jungtinis alpinistų klubas) bendra komanda – Žygintas, Ričardas ir Vytautas A., rugsėjo mėnesio paskutinę savaitę leido treniruočių stovykloje Starigrad Paklenica vietovėje. Visoje Europoje subjuręs oras darė įtaką ir šioje vietovėje. Tačiau komanda laiko veltui nešvaistė. Visos dienos buvo išnaudotos treniruotėms – laipiojimas sportiniais ir dalinai „prakaltais“ maršrutais Paklenicos nacionaliniame parke, bėgimas, plaukimas ir nardymas Adrijos jūros įlankoje. Laisvalaikiu komanda aplankė Zadaro senamiestį bei gilinosi į vietines kulinarijos tradicijas .
Išvykos akcentu tapo Ričardo ir Žyginto kopimas į Aniča Kuk, Mosoraški maršrutu (F 6a, 350 m). Komanda pasismagino porą virvių pralipdama laisvai pasirinkta, neprakalta vieta. Taigi, Ričardas ir Žygintas pralipo savo Mosoraški variantą.

Žiūrėti daugiau …

Avicenos viršukalnė!

Pamyro kalnai, Užalajės kalnagūbris, Avicenos (Lenino) viršukalnė, 7134 m

2018 m. rugpjūčio 5 d. Darius Gelažius ir dar du alpinistai iš Lietuvos pasiekė Avicenos (Lenino) viršukalnę 7134 m.v.j. aukštuje įprastiniu maršrutu per šiaurės-vakarų keterą (PD-) ir sėkmingai nusileido iki stovyklos 6100 m aukštyje.
Sveikinimai Lietuvos alpinistams!!!
Linkime sėkmingai nusileisti ir laukiame sugrįžtant

 

Žiūrėti daugiau …

 

 

Nauja komanda, nauji kopimai, nauji įspūdžiai

Alpės, Monblano masyvas, 2018 liepos 22 d – rugpjūčio 3 d.
Sėkmingi šeši kopimai uoliniais maršrutais nauja sudėtimi.

Atvykome neįprasta sudėtimi – Živilė (Jungtinis alpinistų klubas) ir Žygintas (klubas „Tavola“). Antrąją savaitę prisijungė Remigijus (Jungtinis alpinistų klubas). Anksčiau kartu kopėme labai mažai, todėl atsakingai rinkomės kopimo maršrutus. Pasirinkome pakankamai sudėtingus, bet mažiau pavojingus. Kaip ir dera, vyko realus susipažinimas su kopimo partneriais, bandymai ir vertinimai … Kiekvienas iš mūsų pasidarys savo išvadas.
Džiugu, kad pavyko visi kopimai, o jų atlikome net šešis

Skaityti daugiau…

 

Uolos uolos uolos!

2018 m. liepos 6-8 d.d.  Aktyvus ilgasis savaitgalis laipiojant uolomis Jelenia Góra regijone (Lenkija). Šį kartą prie Dariaus ir Žyginto prisijungė Deividas. Nors nuo Klaipėdos ir Šiaulių Jelenia Góra regionas nutolęs beveik 1000 km, jau penktadienio dieną praleidome laipiodami. Komanda gerai padirbėjo laipiodama sportinius ir tradicinius maršrutus. Suspėjome pamatyti simpatišką Jelenia Góra senamiestį. Sekmadienio rytą dar laipiojome, o popiet  jau važiavome link Lietuvos, mat pirmadienis-darbo diena. Įdomus ir gražus regionas. Čia daug tradicinių ir sudėtingesnių sportinių maršrutų. Akį džiugina gražus kraštovaizdis, istorinio paveldo pastatai. Gera vieta treniruotis ir ilsėtis.

Skaityti daugiau…