Mes vėl kopiame!

 Sveiki! Jau senokai klubas „Tavola“ skelbė savo veiklos naujienas. Dėl patirtų traumų kalnuose ir kitų aplinkybių praėjusią žiemą kopimų nebuvo. O taip norėjosi…  Tačiau džiugu, kad viskas klostosi gera linkme ir po truputį  grįžtame į kalnus.

Šiais metais Darius nusprendė susitelkti į aukštuminį alpinizmą. Taigi, Darius ir Inga išvyko į Pietų Ameriką ir 2018-05-04 įkopė į aukščiausią pietvakarių Bolivijoje, Andų kalnuose esantį aktyvų ugnikalnį Uturunku, 6008 m.v.j.

Sveikiname ir džiaugiamės kartu su jais!Tuo tarpu Žygintas, po kelio operacijos, sėkmingai tęsė reabilitacijos programą. 2018 m gegužės 5 d., kartu su Jungtiniu alpinistų klubu, išvyko į Paklenicos nacionalinį parką Kroatijoje. Išsikeltas tikslas – po kelio operacijos pradėt laipioti natūralia uola sportinius maršrutus. Antras žingsnis – atsižvelgiant į fizinę būklę, pabandyti lipti tradicinius uolinius maršrutus.

Paklenicos NP yra Dinarų kalnyno (Dinaric Alps) Velebito kalnų masyvo pietinėje dalyje. Sudarytas iš pilkšvų klinčių Velebito masyvas driekiasi arti jūros į kurią skuba Paklenicos upelis. Upelis išplovė klintines uolienas suformuodamas gana gilų kanjoną stačiais uoliniais šlaitais. Šiame konjone įrengta daug įvairaus sudėtingumo ir ilgumo  sportinio laipiojimo trasų. Taip pat yra dalinai apsaugotų tradicinio laipiojimo maršrutų į skardžių ir uolų viršūnes.

Džiugu, kad fizinė būklė jau leido lipti IV ir V sudėtingumo kategorijos trumpus sportinius (apsaugotus) maršrutus. Pirmosios laipiojimo dienos įkvėpė, todėl jau gegužės 8 dieną Žygintas kartu su Anatolijumi pralipo tradicinį (patiems įrenginėjant saugos taškus) maršrutą „Prijatelju moj“ į uolos Ovčij kuk viršūnę (III+, 80 m). Buvo malonu prisiminti tradicinį laipiojimą ir atšviežinti įgūdžius.

Gegužės 10 dieną du ryšiai, Darius M. su Sauliumi ir Žygintas su Anatolijumi, po valandą laiko trukusio varginančio priėjimo, įkopė į įspūdingos išvaizdos danties pavidalo uolą – Maniti kuk-Zub dalinai apsaugotu maršrutu „Istočni brid“ ( 4b, 80 m).

Jau kitą dieną (gegužės 11 d.) Darius M., Saulius ir Žygintas įkopė į garsiausią šio regiono uolą – Aniča kuk. Kopimui buvo pasirinktas šiaurės-vakarų šlaitu 300 metrų kylantis F 5c+ sudėtingumo maršrutas, pavadintas kroatų alpinisto D.Brahm vardu. 1938 m. Dragutin Brahm pirmasis bandė įveikti uolinį šlaitą į Aniča kuk viršų. Tačiau bandymas baigėsi tragiškai. 1940 metais kolegos užbaigė D.Brahm projektą ir praliptą maršrutą pavadino žuvusio alpinisto vardu.

Šiuo įkopimu buvo pagerbti Kroatijos alpinistai ir baigta išvykos sportinė dalis.Ačiū Dariui, Anatolijui, Sauliui, Tomui už kompaniją ir Jungtiniam alpinistų klubui už šią išvyką.

/Žygintas Minelga/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *