APIE ALPINIZMĄ

Apie riziką kalnuose

Rizikos prisiėmimas – tai labai asmeniška. Bet koks pasirinkimas turė būti laikomas atsakingu ir vertu pagarbos, jei jis nedaro žalos kitiems kopiantiems, o riziką prisiėmęs asmuo prisiima ir jos pasekmes sau.

Skaityti visą …

 

Apie alpinių maršrutų vertinimą (greidavimas)

TD+ 6a+ > 5c+ III X2 P3 E3
TD 4 M4 III X2 P3
TD A1/6b>5c

Ar jums matyti šie užrašai? Jei domitės ne tik sportiniu laipiojimu, bet kopiate į kalnus Alpėse, greičiausiai esate susidūręs su tokiu ar panašiu maršrutų greidavimu. Tačiau, dažnai pasitaiko, kad iš visos virtinės simbolių atpažįstamas tik vienas kitas. Dažniausiai – laisvo laipiojimo įvertinimas. Bet ar tikrai tai uolinis greidas ir ar tikrai laisvo laipiojimo?

Daugiau informacijos…

Alpinizmas – vaikščioti tarp žemės ir dangaus

Tęsiant alpinizmo raidos temą, paliestą ankstesniuose straipsniuose  „Apie alpinizmą Alpėse“„Viršukalnė ar maršrutas“„Apie Edward’ą Whymper’į ir Monblano regioną“, pristatome ištraukos vertimą iš Vinicio Stefanello straipsnio „Alpinismo, camminare tra terra e cielo“ paskelbto 2018-04-24 tinklapyje  http://www.planetmountain.com/it/home.html. Jei ir neskaitysite itališkai, verta peržiūrėti nuotraukas,  jas rasite čia.

   Alpinistas yra žmogus, tyrinėjantis ribas tarp žemės ir dangaus balansuodamas tarp kontempliacijos ir veiksmo, žinojimo ir savo ribų peržengimo, pergalės ir pralaimėjimo, vienišumo ir džiaugsmo.   (Vinicio Stefanello, 2018-04-24)

Daugiau informacijos…

 

Apie Edward’ą Whymper’į ir Monblano regioną

Šį kartą siūlau kartu paieškoti legendinio britų alpinisto Edward Whymper (1840 – 1911 m.) istorinių pėdsakų Monblano masyve. Ankstesniame pranešime buvo pažadėta prisiminti žymius alpinistus, susijusius su klubo „Tavola“ kopiamais maršrutais. Šiais, jau besibaigiančiais metais, buvo planuota kopti į prancūzų mylimą Aiguille Verte(4122 m)- pakilti Couturier kuluaru, o nusileisti Whymper kuluaru. Taip susiklostė, kad ši didinga viršukalnė mūsų vis dar laukia, o tuo tarpu, yra proga prisiminti Edward‘ą Whymper‘į.

Daugiau informacijos…

Viršukalnė ar maršrutas

Malonu, kad ir kitus žmones domina kalnai ir alpinizmas. Jie nori sužinoti daugiau, todėl klausia. Tenka susidurti su tokiu ar panašiu klausimu: „Kokią viršūnę ruošiatės užkariauti?“ Nors įvairiausių planų galva prikimšta, sutrinku išgirdęs tokį klausimą, nes nežinau, kaip trumpai ir aiškiai atsakyti. Pabandysiu tai padaryti čia.

Daugiau informacijos…

Apie alpinizmą Alpėse

Buvo laikas, kai Alpės viliojo savo nepasiektomis viršūnėmis. Pirmieji jas pasiekę žmonės įeidavo į istoriją. Nesvarbu, kiek kartų vėliau buvo į ją įkopta, pirmojo jau niekas neaplenks. Šie laikai seniai praėjo. Visos aukštosios ar kuo nors įdomesnės Alpių viršūnės jau seniai pasiektos, bet kalnų traka žmonėms nesumažėjo.

Daugiau informacijos…